- Použití slané vody se zdá pro mnoho našich zákazníků zajímavou alternativou ke klasické bazénové chemii.
- A to dokonce i té bezchlorové, která je jinak velice bezpečná a nehrozí při ní podráždění pokožky ani při výraznějších zdravotních problémech.
- Slaná voda je spojená také s našimi zážitky na dovolené u moře, kdy blahodárně působí na naši psychiku šumění vln a vědomí, že můžeme konečně vypnout a věnovat se jen odpočinku a příjemnému lenošení.
Jak to tedy s použitím slané vody v nafukovacích vířivkách vypadá?
Jednoznačná odpověď je, že nafukovací vířivé vany bohužel nejsou přizpůsobené pro používání se slanou vodou.
Konzultovali jsme s technickým oddělením mimo jiné také možnost použití slané technologie u vířivek s titanovým či keramickým topným tělesem . Topné destičky mají totiž hliníkový obal a zde je ten problém. Především nejsou zkušenosti, co udělá slaná voda s tím hliníkovým obalem, ale kolegové z technického jsou přesvědčeni, že slaná voda naruší izolační vrstvu topného tělesa a důsledkem toho dojde k poškození. Proto se zásadně doporučuje nepoužívat slanou vodu. Už jenom vodní kámen (pokud nepoužíváte potřebnou chemii) se postará o z oxidování topného tělesa a následně poškození top. tělesa.
A jak vlastně ochránit topné těleso před korozí v důsledku ukládání vodního kamene? Tomuto tématu se věnujeme v dalším článku: Jak prodloužit životnost Vaší vířivky.